Referenční stavby

Bytový dům v Dobříši

Bytový dům v Dobříši

Základní fakta

Objekt: Bytový dům, Dobříš
Fasádní systémy: Zateplovací systém Ceresit Ceretherm VWS – varianta Express, lepidlo Ceresit CT 84 Express, omítka Ceresit CT 174 (zrno 1,5 mm), fasádní nátěr Ceresit CT 48; sanitární prostory, terasy, lodžie – těsnicí tmel Ceresit CS 25
Generální dodavatel: TVAR STAV-REAL, s. r. o., Jiří Burian

Moderní bytový dům vyrostl na okraji Dobříše, kde v souladu s městským územním plánem navazuje na původní zástavbu. Se stavbou se započalo na jaře loňského roku a letos v červnu proběhla úspěšně kolaudace objektu, který zaujme pastelovou barevností v žlutých a šedomodrých tónech i atypickým tvarem. Citlivým výběrem exteriérových barev docílili architekti jeho dokonalé souznění s okolím a současně jimi dynamicky rozčlenili plochu jinak až „funkcionalisticky“ strohé fasády.

Ceresit CT 84 Express

Jde o polyuretanové lepidlo určené k lepení polystyrenových desek v exteriéru v kompozitních tepelněizolačních systémech zateplení budov Ceresit VWS. Již po cca dvou hodinách od nalepení polystyrenových izolačních desek je možno přistoupit k jejich přebroušení, montáži hmoždinek a následnému přestěrkování. Ceresit CT 84 Express se nanáší po obvodu desky se zachováním odstupu cca 2 cm od hrany desky a jedním pruhem přes její střed, rovnoběžně s delší stranou desky. Deska se přiloží ke stěně a lehce dotlačí pomocí dlouhé latě. Rovinnost povrchu lepených desek je možno latí korigovat do 20 minut od okamžiku nalepení.

Architektonické, dispoziční a prostorové řešení objektu pochází z ateliéru architektů Kliera a Křížka z Valašského Meziříčí. Dům je koncipován do tvaru písmene U a jeho zastavěná plocha činí asi 400 m2. Je dvoupodlažní, s obytným podkrovím obloženým dřevem. Obsahuje 18 bytů od 33 do 93 m², od 1+kk do 3+kk. Každý má balkon, u horních pater otevřený.

Dvě schodišťová atria jsou dobře prosvětlená a zajišťují dokonalou dostupnost bytů. Výhodou tohoto řešení je orientace obytných místností na jih až jihozápad a sociálního zázemí bytů na sever až severovýchod. V suterénu jsou sklepní boxy, sušárna a kolárna. Ke každému bytu náleží venkovní stání pro auto.

Stavební práce prováděla firma TVAR STAV-REAL, s.r.o. Stavbyvedoucího Jiřího Pekárka jsme se zeptali na postup fasádních prací: „Pracovali jsme se zateplovacím systémem Ceresit Ceretherm VWS, varianta Express, při jehož lepení jsme poprvé použili polyuretanové lepidlo Ceresit CT 84 Express, které nám pomohlo práce zkrátit o dva dny. Snadno se s ním manipuluje, odpadá míchání a vše perfektně drží. Pomohl nám i vstřícný přístup zástupců společnosti Henkel, jmenovitě Petra Václavíka, který ochotně několikrát přijel přímo na stavbu, provedl zaškolení našich pracovníků na místě a předvedl, jak správně pracovat s tímto novým lepidlem.“

Práce na zateplení probíhaly v lednu při teplotách těsně nad 0 °C, což odpovídá požadavkům na použití CT 84 Express, s nímž se může pracovat při teplotě vzduchu i podkladu od 0 °C do +40 °C. Vlastnosti lepidla CT 84 umožňují pokles teploty pod 0 °C po osmi hodinách od jeho aplikace. Fasáda ve světle žluté a šedomodré kombinaci byla řešena dodavatelsky firmou Jiří Burian. I tato firma využila produktů od firmy Henkel a pracovala s fasádní barvou Ceresit CT 48 a probarvenou silikon-silikátovou omítkou Ceresit CT 174 se zrnem 1,5 mm. Barevnost podtrhla architektonický záměr a pomohla vytvořit přitažlivý, moderní vzhled domu, který už koncem července bude plně obsazen novými obyvateli.

Dokumenty ke stažení

PDF Reference – Bytový dům v Dobříši 155,2 kB Stáhnout

Použité produktySystémová řešení Ceretherm

Devět systémů pro zateplení domu – jednoduchá řešení za použití špičkových materiálů ETICS.

Barevné spektrum

Pro všechny druhy omítek nabízíme širokou paletu barev. Vyberte si ze 204 druhů nátěrů.

Ucelená produktová řada

Kompletní program zateplení Vašeho domu s širokou nabídkou produktů Ceresit.

Stavební řešení
a postupy montáže

Nevíte si rady? Naše sekce rad a tipů Vám jistě pomůže při stavbě i aplikaci materiálu.